• Odwiedziło nas: 207324

KOCHASZ! CZYTAJ RAZEM Z DZIECKIEM!

W roku szkolnym 2023/2024 kontynuujemy akcję "GŁOŚNO CZYTAĆ KAŻDY MOŻE". Wolontariusze z klasy VIII czytali pierwszakom rozdział książki autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak pt. "Wnuczka antykwariusza". Włączyliśmy się w ten sposób w kolejną edycję kampanii zorganizowanej przez Instytut Książki "Mała książka - wielki człowiek" promującej czytelnictwo wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Dzieci z klasy pierwszej otrzymały specjalną bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą. W jej skład wchodzi: książka "Wnuczka antykwariusza" i broszura - poradnik "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!" mówiący o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania.