• Odwiedziło nas: 207289

Euroweek

"Pierwszy dzień wiosny w Różance"

Kręta droga, kręty strumień,

trochę wyżej łąka.

Za zakrętem drugi zakręt

No i piękne słonko!

Za halami świerki rządzą

i kosodrzewina.

W dali widać śnieżny masyw,

Tam jeszcze

Autor: Barbara Karpisz - Droszczak

20.03.2019 o godz. 8.00  24 uczniów z klas IV, V, VI, VIII wyruszyło na niezapomnianą przygodę. Mowa oczywiście o 6-dniowych warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie EuroWeek-Szkoła Liderów.

Program wyjazdu był niezwykle ciekawy, korzystaliśmy z licznych atrakcji, które zapewnili organizatorzy i wolontariusze, którzy przyjechali z Kolumbii, Meksyku, Indonezji, Peru, Urugwaju, Argentyny.

Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim. Warsztaty odbywały się w formie gier i ćwiczeń. EuroWeek to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa i przyjemna atmosfera. W czasie przerw spotykałyśmy się ze znajomymi i poznawałyśmy nowe osoby i się świetnie z nimi dogadywałyśmy. Niektórzy stali nam się bardzo bliscy i nadal utrzymujemy z nimi kontakt. Tu nie było mowy u nudzie. Każdego dnia poznawaliśmy kulturę i zwyczaje w różnych krajach na świecie.

24.03.2019 mieliśmy wycieczkę do Międzylesia  gdzie zwiedzaliśmy zamek, i również przekroczyliśmy granicę Czeską. Każdego dnia dostawaliśmy ciekawe zadania do zrealizowania, np. nagranie reklamy ulubionego produktu, pokaz mody, wymyślenie choreografii do piosenki, tworzenie historii, oczywiście wszystkie w języku obcym.

Ostatniego dnia 25.03.2019, pod wieczór zostały rozdane certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w projekcje. Ten moment był dla nas bardzo wzruszający, i smutny za razem, że to już koniec. Pozostają nam cudowne wspomnienia, doświadczenie w pracy zespołowej i przede wszystkim wielkie doświadczenie na używanie języków obcych.

Dziękujemy Pani dyrektor za umożliwienie nam wyjazdu, chcemy również wyrazić wdzięczność dla pani Basi Karpisz- Droszczak, pani Iwony Wysmułek oraz pana Mariusza Stachniaka za zorganizowanie tego wyjazdu.