• Odwiedziło nas: 207194

NOWOŚCI WYDAWNICZE DLA NAJMŁODSZYCH W NASZEJ BIBLIOTECE

" Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła" Wisława Szymborska

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 to kolejna edycja wieloletniego programu mającego na celu wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. W ramach jego realizacji biblioteka PSP w Warszawicach wzbogaciła swój księgozbiór o 243 nowości wydawnicze przeznaczone dla najmłodszych dzieci.
Wśród nich znalazły się m.in:
- cykl publikacji edukacyjnych "Akademia mądrego dziecka", czyli seria książeczek kolorowych zachęcających do odkrywania i poznawania otaczającego świata;
- bardzo lubiane krótkie opowiadania o przygodach żółwia Franklina;
- wiele pozycji z serii "Kicia Kocia", które uczą maluchy przydatnych czynności i zachowań;
-"Dziecięce uczucia" - książeczki edukacyjne, tłumaczące w piękny sposób pojęcie inteligencji emocjonalnej, a wszystkie historie są interesujące, zabawne i praktyczne oraz bajki, baśnie, legendy, poezja dla dzieci itp.